Laboratóriá PHYT'S vyvinuli prvý certifikovaný BIO chemický peeling, jemný a neinvazívny, s účinkom na vrchnú vrstvu kože (stratum corneum). Skutočný renovátor pokožky s kyselinou glykolovou prírodného pôvodu, ponúka jemnú starostlivosť s rýchlymi viditeľnými účinkami.
Po aplikácii je pleť vyhladená, revitalizovaná, nedokonalosti sú zredukované a štruktúra kože je prečistená. Jedna kúra pozostáva zo štyroch ošetrení, jedno každých 10 dní. Opakovanie kúry je možné každých 3 – 6 mesiacov. Vzhľad pleti je zlepšený vďaka programu a starostlivosti 4 ošetrení bez prestávky, zotavenia alebo odpočinku. Nevyhnutnou súčasťou PHYT’SKIN RÉNOV je set na domáce ošetrenie.

Hlavné aktívne látky 
• Kyselina glykolová prírodného pôvodu: kyselina glykolová je v 30% koncentrácii, má pH okolo 2.9, svoju účinnosť dokáže už od prvého ošetrenia

Typ pleti: fádna, unavená, vráskavá pleť s nedokonalosťami
Účinok: zlepšení stavu pleti.
Trvanie: 45 min.
Doporučenie: séria 4 ošetrení s 1 ošetřením každých 10 dní a domácou starostlivosťou. Opakovanie je možné každých 3 až 6 mesiacov, 2 krát ročne.


Spôsob účinku

Kyselina glykolová pôsobí prostredníctvom priameho kontaktu s kožnými bunkami, bez mechanického pôsobenia.

Spôsobuje reakciu na stratum corneum s účinkom na súdržnosť buniek na troch úrovniach:
• Redukuje príťažlivé sily (kladné a záporné náboje) medzi membránami korneocytmi,
• Zvyšuje vlhkosť v stratum corneum,
• Modifikuje medzibunkovej médium.

Toto trojité pôsobenie napomáha peelingovému procesu a urýchľuje obnovu buniek, čo vedie k odstráneniu odumretých kožných buniek a k objaveniu sa novej pokožky.

Koncetrácia kyseliny a pH
Ako ktorákoľvek kyselina, kyselina glykolová vyžaduje nízku hodnotu pH, aby bola účinná. Čím nižšia je pH, tým kyslejšie je produkt, a tým aktívnejšia je kyselina. Kyselina glykolová je v 30% koncentrácii, a má pH okolo 2.9, PHYT’S AG30 PEEL dokáže svoju účinnosť už od prvého ošetrenia. 

Preukázaná účinnosť po 1 kúre pozostávajúcej zo 4 ošetrení:
• Vyhľadená pleť o 90% *
• Prečistená textúra pleti o 95% *
• Zredukované nedokonalosti o 80% *
• Pleť je revitalizovaná

* Test účinnosti vykonaný na komplexnom ošetrení, zloženom zo 4 aplikácií povrchového peelingu (klinická štúdia na 20 ženách vo veku od 40 do 60 rokov).