História 

Príbeh značky sa začal písať v roku 1972, kedy biológ a naturopat Jean-Paul Llopart spolu s kozmetičkou Rosanne Verlé, vytvorili Phytal, značku profesionálnej prírodnej kozmetiky. Revolučný vo svojom prístupe ku kráse, ktorú hlásal ako neodľučiteľnú od zdravia, pán Llopart založil základy Naturo-Esthétique® a stal sa priekopníkom v oblasti prírodnej kozmetiky. Naturo-Esthétique® predstavuje inovatívnu filozofiu starostlivosti o pleť v prepojení s prírodou a zdravím, pre potešenie pleti a jedinečný prístup ku kráse. Od začiatku sa všetky výrobky a ošetrenia zakladajú na týchto princípoch a filozofii.

Naturo-Esthétique® znamená:

Prírodné zloženie všetkých produktov,
Naturopatická vízia - holistický prístup kombinujúci zdravie a krásu,
Kombinácia vonkajšej a vnútornej starostlivosti prostredníctvom kozmetiky a doplnkov stravy,
Filozofia priateľská k životnému prostrediu.

Cieľom spoločnosti Phyt's je naďalej poskytovať ošetrenia a produkty šité na mieru pre uspokojenie individuálnych potrieb každého jedného klienta a vytvoriť dokonalú rovnováhu medzi krásou, zmyselnosťou, účinnosťou a prírodnosťou. 

Od vzniku značky boli všetky produkty čisto prírodného pôvodu a boli určené pre kozmetičky. Produkty ako dobre známy anti-age krém Absolue, ultra jemná exfoliačná gomáž Contact +, ktorá odstraňuje povrchové odumreté bunky a toxíny z pleti a vyvažujúce Sérum C17 so svojimi 17-imi aktívnymi prečisťujúcimi zložkami sa stali kultovými produktmi značky. Vyrábajú sa už vyše 50 rokov v nezmenenej podobe. Na podnet od kozmetičiek sa postupne sortiment rozšíril aj o produkty na domácu starostlivosť, aby sa predĺžili účinky profesionálneho ošetrenia.

Revolúcia v kozmetike - patent na sklenené ampulky

V roku 1974 si dal pán Llopart registrovať patent na sklenené ampulkové obaly, do ktorých umiestnil krémy, emulzie a masky. Tento originálny a inovatívny koncept mu umožnil zaručiť dokonalú hygienu vďaka udržaniu produktu v ampulke bez vzduchu. Takisto mu to umožnilo poskytnúť presné dávkovanie množstva produktu potrebného na jedno individuálne ošetrenie. Poskytovanie produktov profesionálneho ošetrenia v ampulkách upevnilo slávu značky a naďalej ostáva charakteristickým znakom kozmetiky PHYT'S.

Laboratóriá PHYT'S

V roku 2004 sa značka integrovala do skupiny Laboratoires Jérodia a nabrala nový rozmer po tom ako sa zmenil názov na PHYT'S a usadila sa v Cahors, na brehu rieky Lot v južnom Francúzsku. Thierry Logre, biológ zanietený pre bylinnú a alternatívnu medicínu, prevzal opraty značky s túžbou zvečniť ducha a odlišnosť PHYT'S. Vďaka tomu sa zrýchlila inovácia produktov, medzinárodný rozvoj a súčasne sa zdôrazňoval pôvod, hodnota a filozofia značky.

Privilegované partnerstvo s profesionálmi

Už 50 rokov PHYT'S na svojej ceste sprevádza kozmetičky, odporúčajúc ošetrenia a cielené protokoly, ktoré sú kombináciou technológie a účinnosti. Vyškolená Naturo-kozmetička, vám odporučí to najlepšie, čo príroda ponúka ošetreniami v dokonalej harmónii s vašou pleťou a vašimi želaniami. Naturo-Esthétique® je viac než len regulovaný spôsob, predstavuje filozofiu starostlivosti v spojení s prírodou a zdravím, pre potešenie vašej pleti.

Naším cieľom je zostať verný svojmu pôvodu, filozofii a hodnotám:

• potešenie
• účinnosť
• rešpektovanie ľudí a taktiež životného prostredia
• privilegované partnerstvo s profesionálmi v oblasti krásy
• bezpečnosť

Vedúca značka

V súčasnosti sú Laboratóriá PHYT'S jedným z popredných lídrov vo Francúzsku na profesionálnom trhu, čomu vďačia medzi iným aj svojím jedinečným patentovaným skleneným ampulkám a mimoriadne vysokej čistote a účinnosti produktov. Vyrábame vyše 350 BIO produktov so 100% prírodným zložením s certifikáciou COSMEBIO na ošetrenie pleti a celého tela. Rešpektujeme zásady CHARTE COSMEBIO, jednej z najväčších a najprísnejších certifikačných organizácií na svete. V súčasnosti je kozmetika PHYT'S vo viac ako 45-tich krajinách sveta a len v samotnom Francúzsku vo vyše 3 000 kozmetických salónoch a wellness hoteloch.