PHYT‘S - 100% prírodná certifikovaná BIO kozmetika

 

PHYT‘S ponúka od roku 1972 účinnú a vysoko kvalitnú organickú (BIO) kozmetiku s certifikáciou Cosmebio, založenú na zložkách čisto prírodného pôvodu. Starostlivo vyberáme a používame len tie najkvalitnejšie prvotriedne suroviny z ekologického poľnohospodárstva. V našich produktoch používame BIO esenciálne oleje, kvetovú vodu, BIO rastlinné oleje lisované za studena, rastlinné výťažky, prírodné minerály a vitamíny, to všetko v najvyššej kvalite.

 

Všetky kozmetické produkty od Laboratórií Phyt‘s boli vyvinuté s cieľom zabezpečiť pre našich klientov čo najvyššiu kvalitu a najvyššiu úroveň bezpečnosti pri rešpektovaní biodiverzity a zdravia človeka vďaka:

vysokej znalosti certifikovaných BIO esenciálnych olejov, s cieľom zabezpečiť ich najlepšie dávkovanie,
aktívnym látkam a zložkám 100% prírodného pôvodu,
certifikáciám od Qualité France, certifikačného orgánu Cosmébio,
jednorázovým ošetreniam na zaručenie hygieny a bezpečnosti pri profesionálnom ošetrení,
kozmetike, ktorá zaručuje, že neobsahuje žiadne konzervačné látky, syntetické farbivá, parabény, silikóny, bisfenol A, ftaláty, PEG, GMO, fenoxyetanol a nie je testovaná na zvieratách.

 CHARTE COSMEBIO®
je jedna z najväčších a najprísnejších certifikačných organizácií na svete, bola založená v roku 2002. Ochrannú známku CHARTE COSMEBIO® udeľuje obchodná asociácia výrobcov ekologicky kontrolovanej kozmetiky Cosmebio svojim členom, pokiaľ preukážu splnenie prísnych požiadaviek kladených na kozmetické výrobky. Podmienky pre udelenie certifikácie Cosmebio vychádzajú zo štandardov francúzskej kontrolnej organizácie ECOCERT a podľa minimálneho množstva použitých surovín v BIO kvalite.

Ochranná známka Cosmebio BIO zaručuje, že:

Najmenej 95% všetkých zložiek musí byť prírodných alebo prírodného pôvodu
Najmenej 95% použitých rastlinných zložiek musí byť v kvalite BIO (z ekologického poľnohospodárstva)
Minimálne 10% z celkového zloženia musí pochádzať z ekologického poľnohospodárstva

Certifikát Cosmebio garantuje okrem iného, že kozmetika neobsahuje:

žiadne syntetické konzervanty (parabény a fenoxyetanol)
ropné deriváty (silikóny, parafín, PEG)
 GMO
syntetické vône a farbivá
výrobky nie sú ošetrené ionizujúcim žiarením
výrobky nie sú testované na zvieratách 

 Qualité FRANCE
je nezávislý certifikačný orgán, ktorý vykonáva certifikačné procesy. Ak chcete získať túto certifikáciu, musíte rešpektovať životné prostredie a prirodzené životné podmienky živočíchov, podporovať používanie prírodných zložiek z ekologického poľnohospodárstva a rozvíjať obmedzovanie syntetických produktov. Akreditovaný viac ako 40 medzinárodnými orgánmi a s účasťou vo viac ako 80 krajinách je Qualité FRANCE svetovým lídrom medzi najznámejšími certifikačnými agentúrami na svete.