PHYT'S - 100% made in France

PHYT'S je jedným z popredných lídrov vo Francúzsku a vo svete na profesionálnom trhu, čomu vďačí medzi iným aj svojím jedinečným patentovaným skleneným ampulkám a mimoriadne vysokej čistote zloženia a účinnosti produktov.

V súčasnosti PHYT'S vyrába vyše 350 produktov s certifikáciou COSMEBIO pre kozmetické salóny a je prítomný vo viac ako 45-tich krajinách sveta, v samotnom Francúzsku vo vyše 3 000 kozmetických salónoch a wellness hoteloch.

 

PHYT'S - 100% prírodná certifikovaná BIO kozmetika

PHYT'S ponúka od roku 1972 účinnú a vysokokvalitnú BIO kozmetiku. Starostlivo vyberá a používa len tie najkvalitnejšie suroviny z ekologického poľnohospodárstva. Všetky produkty sú bez syntetických farbív, parabénov, konzervantov, bez použitia fenoxyetanolu, silikónov, bisfenolu A, PEG, GMO a nie sú testované na zvieratách.

Čo je COSMEBIO?

COSMEBIO je jedna z najväčších a najprísnejších certifikačných organizácií na svete, hodnotiaca kvalitu kozmetických výrobkov. Podľa predpisov COSMEBIO sa musia produkty skladať aspoň z 95% prírodných zložiek, ale PHYT'S presahuje tieto štandardy so 100% prírodným zložením pri väčšine svojich produktov.

 


Nasledovné 4 zásady ilustrujú odhodlanie PHYT'S kombinovať krásu a potešenie, účinnosť a bezpečnosť.

 

1. Prirozená a organická krása

PHYT'S ponúka certifikované BIO produkty na ošetrenie pleti už viac ako 50 rokov.
PHYT'S rešpektuje Charte COSMEBIO pri všetkých svojich produktoch: je jedným z desiatich tvorcov COSMEBIO, ktorí vyrábajú jedine BIO produkty na ošetrenie pleti.
 V zloženiach produktov PHYT'S je použitých maximum BIO zložiek: väčšina produktov PHYT'S má na 100% prírodné zloženie.
PHYT'S sa podujali podporovať rozvoj ekologického (BIO) poľnohospodárstva bez pesticídov a syntetických chemických zložiek: ochrana prírodných oblastí, zužitkovanie maximálneho množstva BIO ingrediencií.2. Sociálna zodpovednost

PHYT'S vyrába a vyvíja všetky produkty na juhozápade Francúzska.
PHYT'S podporuje miestnu zamestnanosť, kvalitu života, hospodárske aktivity nasmerované na ekologické poľnohospodárstvo: obrábanie organických polí, lúk a oblastí v minulosti obrábaných konvenčným poľnohospodárstvom.
V zahraničí sa PHYT'S angažuje vo Fair Trade, hľadajúc maximum “zelených” surových materiálov: bambucké maslo (Burkina Faso), sezamový olej (Mali).3. Zodpovednosť voči životnému prostrediu

PHYT'S vám ponúka BIO produkty na ošetrenie pleti bez chemických konzervačných látok, syntetických farbív, PEG, GMO, fenoxyetanolu, silikónov a bisfenolu A, aby zabránili negatívnym vplyvom na človeka a znečisteniu Zeme.
 Naše produkty netestujeme na zvieratách.
Všetky produkty PHYT'S sú vyvinuté s ohľadom na minimalizovanie negatívneho vplyvu na životné prostredie: nepoužívame chlór na čistenie zariadení a odmietame znečisťujúce vypúšťanie škodlivín. Podporujeme waste management, recykláciu, použitie atramentu bez ťažkých kovov a zelenú tlač (ecolabel imprim'vert).
PHYT'S používa recyklovateľné alebo biologicky rozložiteľné obaly. PHYT'S je členom Ecoemballage a inovuje tým, že ponúka 100% rozložiteľné obaly rúžov vyrobené z kukurice.
PHYT'S zostáva ostražitý, čo sa týka uhlíkovej stopy: minimalizuje energiu a prepravu, má viacročné projekty na produkciu solárnej energie.
PHYT'S sa zaväzuje chrániť prírodné priestranstvá: brožúry sú vyrobené z trvalo udržateľných lesov (Certifikácia PEFC).
PHYT'S sa takisto zaväzuje zachovávať biodiverzitu: odmieta použiť akúkoľvek rastlinu, ktorá by tým mohla byť ohrozená.4. Spoločná sociálna zodpovednosť

 PHYT'S zaraďuje človeka do centra svojho záujmu: ošetrenia šité na mieru.
 PHYT’S podporuje biodiverzitu, integráciu a rovnosť príležitostí: partnerstvo s inštitúciami pre telesne postihnutých ľudí.
 PHYT'S rozvíja celkovú CSR (Corporate Social Responsability): riadiaci výbor o trvalo udržateľnom rozvoji.
 PHYT'S sa zúčastňuje na zvyšovaní povedomia o hodnotách: prírodnosť, bezpečnosť a účinnosť kozmetických produktov PHYT'S.